Google Ads Çalışması

Eski adıyla adwords yeni adıyla google ads. Google da reklam vermek firmanızı, sitenizi veya hizmetinizi tanıtmanın en kısa yoludur. Reklamlar ile daha büyük kitlelere veya müşteri portföylerine ulaşabilirsiniz. Direk sizin hitap ettiğiniz kullanıcılar yanında sizin hizmetinizi arayan kullanıcıların sizi bulmasını sağlayabilirsiniz. Google Ads Çalışması sizler için kazanç arttıracaktır. Sitenize yapacağınız Seo çalışması ile beraber ads kullanmak daha hızlı ilerlemenizi sağlar.

Google Ads Çalışması
Google Ads Çalışması

Google Ads Reklamları?

Google Ads reklamlarında temel olarak 3 çeşit bulunmaktadır aslında. Bunlardan birisi arama sonuçlarında ilgi ve alakalı anahtar kelimeler düzeyinde listelenmek. Bu reklam türünde en büyük avantaj “kırmızı çanta” gibi arayışı olan birisine eğer kırmızı çanta satıyorsanız kırmızı çanta kategorinizi sunarak ulaşabilirsiniz. Benim deneyimlerime göre google Ads reklamlarında en verimli olan reklam türüdür. İlgili hizmette arayışı olan kişinin sizi bulması sizi 1 adım öne taşır.
Reklamları 3 çeşit olarak değerlendirebiliriz; 

  • Arama sonuçlarında sıralanmak.
  • Re-marketing, yeniden pazarlama .
  • Google uygulamarın da reklam

Bütçeye Uygun Optimizasyon

Google ads basit ekranı ile her kullanıcının kolayca reklam verebilmesini sağlamak istiyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konu bütün bakiyeyi tek bir tıklamaya bile harcayabilirsiniz. Tam da bu noktada ciddi bir çalışma ve optimizasyon gerekli yani siz siz olun işi bilene danışmadan reklam denemesi yapmayın. Hem verim alamazsınız hem bakiyenizi çöpe atarsınız. yaklaşık 1 ay süren çalışma ile min. düzeyde bakiye harcamaya gayret göstermekteyiz. Ayrıca bunun bir süreç olduğunu, yeni rakiplerle tıklama başına maliyetlerin değişebileceğini ve sürekli kontrol gerektirdiğini unutmayın.

Güvenli İşlem

Çoğu Ads hizmeti veren firma kendi hesabını kullanarak reklam yayını yapıyor. İleriki bir tarihte kendiniz devam etmek istediğinizde veya başkasına devretmek istediğinizde bunu yapamıyorsunuz. Bu noktada bütün işlemlerimizi sizin hesabınızla sağlıyoruz. Bu sayede dilediğiniz zaman güvenle hizmetimizden çıkış yapabiliyorsunuz.

7/24 Çalışma

Anlaşma sonrasında hızlıca işlemlere başlayıp ortalama 1 hafta içerisinde reklam ayarlarınızı oluşturup reklam yayınını başlatıyoruz. Takip eden 30 gün içerisinde de optimizasyon ve düzenlemeleri sağlıyoruz. Sonrasında dilerseniz sürekli olarak çalışabiliriz, dilerseniz sizler devam ettirebilirsiniz. Reklam ağı kurulum ücreti sadece kurulum ve 30 günlük optimizasyonu kapsamaktadır.

  • İstanbul / Kadiköy
  • bilgi@mehmetcalisir.com.tr
  • Hafta İçi – 08:00-17:00
  • Hafta Sonu – 09:00-16:00